Promienniki na podczerwień
Ogrzewanie na podczerwień idealnie dopasowane do Twojego wnętrza
Niewidoczne, designerskie i idealnie komponujące się z wnętrzem.
Takimi cechami mogą charakteryzować się Twoje promienniki, bo jako jedne z niewielu systemów ogrzewania zdobią Twoją przestrzeń, spełniając w pełni swoją funkcję i będąc przy tym energooszczędnym źródłem ciepła.
Promienniki do swojej pracy wykorzystują ogrzewanie na podczerwień, które jak już pewnie wiesz, ogrzewa przedmioty, a nie powietrze i tym samym nie tracą przy tym energii grzewczej. Odczucie ciepła uzyskiwane jest w niższej temperaturze, niż w konwencjonalnym ogrzewaniu, dlatego ogrzewanie podczerwone jest bardziej oszczędne.
Promienniki na podczerwień zbudowane są z podstawy, ekranu odbijającego promieniowanie, elementu grzejnego, sterownika i hartowanej szyby tworzą estetyczną całość. Dodatkowo na szybie możesz, umieścić co tylko chcesz, aby Twój promiennik był idealnie spersonalizowany pod Twoje wnętrze.

Jak wygląda montaż promiennika na podczerwień?
- wybierasz wygląd swojego panelu,
- nawiercamy otwory na uchwyty,
- podpinany termostat,
- montujemy promienniki i już możesz cieszyć się ciepłem w swoim pomieszczeniu.
Aby promienniki spełniały swoją funkcję ważny jest odpowiedni dobór ich mocy i miejsca, w którym mają być zamontowane. Promienniki na podczerwień znajdują swoje zastosowanie w powierzchniach wielkokubaturowych, ale także w domach jako opłacalne źródło ogrzewania. Idealnie nadadzą się także do ogrodu zimowego, domów letniskowych, namiotów gastronomicznych czy oszklonego tarasu, aby chłodne wieczory i zimowe dni nabrały przyjemnego charakteru.
Ogromną zaletą zastosowania promienników na podczerwień jest także możliwość zamontowania ich na ścianach, czy sufitach dopasowując ich umiejscowienie do aranżacji wnętrza.
Zalety zastosowania paneli na podczerwień:
- szybki i prosty montaż paneli,
- estetyczny wygląd systemu grzewczego wtapiający się we wnętrze,
- oszczędność miejsca i praktycznie nieograniczone możliwości aranżacyjne,
- energooszczędność i praktycznie zerowa strata energii grzewczej,
- brak emisji substancji toksycznych,
- możliwość zdalnego sterowania ogrzewaniem,
- integracja z odnawialnymi źródłami energii,
- brak kosztów serwisowych,
- szybki efekt grzewczy.