Posadzki anhydrytowe

Płynne podkłady podłogowe

Jeśli szukają Państwo idealnej posadzki dla domu, mieszkania lub firmy zapraszamy do kontaktu ! Pomożemy w podjęciu decyzji i w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Wylewki anhydrytowe

Wylewki samopoziomujące - Maskulanis

Jesteśmy autoryzowanym wykonawcą Firmy Knauf, Baumit, Dyckerhoff oraz Górażdże !

Posadzki anhydrytowe to płynny jastrych samopoziomujący, który staje się coraz bardziej popularny w budownictwie ze względu na wiele zalet:

– szybkość wykonania ok 100m2 w godzinę, 
– możliwość zastosowania w łazience i garażu przy odpowiednim zabezpieczeniu podłoża
– po 12 godzinach od wylania można już chodzić,
– idealnie równa powierzchnia
– doskonale przewodzą ciepło i przez długi czas utrzymuje je, daje to oszczędność na kosztach ogrzewania i pozwala na korzystanie z ekonomicznych programów grzewczych.
– nie wymagają zbrojenia ze względu na wysoką wytrzymałość mechaniczną przez co są znacznie mniej podatne na pękanie i do 300m2 nie wymagają dylatowania.

Jastrych anhydrytowy wykonujemy przy pomocy mobilnej wytwórni posadzek TRANS-MIX. Proces mieszania rozpoczyna się od uniesienia kontenera do pozycji roboczej pod skosem, sprawia, że kruszywo i lepiszcze zsuwają się w dół i dozowane są przez przenośniki ślimakowe do mieszalnika i zbiornika wagowego. Kruszywo, lepiszcze i woda mogą być dozowane za pomocą układu sterowania komputerowego w dowolnej proporcji. Po upływie czasu mieszania materiał dostaje się do zbiornika tłocznego. Po otwarciu klapy mieszalnika gotowa mieszanka anhydrytowa wpada do zbiornika tłocznego i pompa ślimakowa pompuje materiał wężami w określone miejsce. Drugi sposób wykonywania przez nas jastrychów anhydrytowych to produkcja na węźle betoniarskim mieszanki wedle ściśle zaprogramowanej receptury, a następnie transport gotowej mieszanki gruszkami na budowę, gdzie przy pomocy spalinowej pompy ślimakowej o dużej wydajności daje możliwość podania mieszanki na wysokość nawet 60m bezpośrednio w określone miejsce, tworząc doskonałe wykończenie. Dzięki błyskawicznemu wykonaniu posadzki anhydrytowe możemy wykonać bardzo szybko duże powierzchnie w krótkim czasie.

Wykorzystujemy sprzęt marki Brinkmann !

Wysokiej jakości sprzęt umożliwia nam sprawne wykonawstwo.

Oferujemy płynną wylewkę anhydrytową o klasie jakości CA-C20-F4 i CA-C25-F5

Wykorzystujemy sprzęt marki Brinkmann !

Wysokiej jakości sprzęt umożliwia nam sprawne wykonawstwo.

Oferujemy płynną wylewkę anhydrytową o klasie jakości CA-C20-F4 i CA-C25-F5

Płynne wylewki anhydrytowe

Idealny jastrych do domów jednorodzinnych, szeregowych oraz wielokondygnacyjnych budynków mieszkalnych i biurowych.
Wykorzystując technologię posadzek anhydrytowych zalecamy również zastosowanie pianobetonu. Pianobeton jest technologią powiązaną z posadzkami anhydrytowymi. Polega ona na zalaniu pianobetonem wcześniej rozłożonych instalacji znajdujących się w późniejszym etapie bezpośrednio pod posadzką.

Wylewka anhydrytowa może być stosowana jako:

Podkład pływający

grubość ≥ 35 mm.

Podkład zespolony

grubość ≥ 25 mm.

Podkład grzewczy

grubość ≥ 35 mm ponad elementem grzewczym.

Wylewki anhydrytowe - właściwości:

Wylewki anhydrytowe właściwości:

01.

Przewodnik ciepła

Posiada wysoki współczynnik przewodzenia ciepła.

02.

Idealnie równa powierzchnia

Ma właściwości samopoziomujące, co pozwala uzyskać idealną powierzchnię. 

03.

Trwałość

Charakteryzuje się wysokim stopniem odporności na uszkodzenia i pęknięcia.

04.

Wyjątkowy wygląd

Wyróżniający się wygląd spośród innych materiałów przeznaczonych do posadzek.

05.

Szybka instalacja

Posadzki anhydrytowe są gotowe do użytku do 24h !

06.

Do każdego wnętrza

Posadzki świetnie wyglądają nie tylko w dużych pomieszczeniach. Nadają się również do mieszkań i domów !

07.

Darmowa wycena

Dbając o klientów od samego początku zlecenia, zapewniamy darmowy pomiar i wycenę wykonania posadzek.

08.

Wiele innych

Wylewki anhydrytowe to nie tylko trwałość, idealnie równa powierzchnia i świetny wygląd. Posadzki posiadają jeszcze wiele innych zalet !

Proces schnięcia podkładów anhydrytowych.

Proces schnięcia płynnych podkładów anhydrytowych nie powinien być zakłócony. Zasadniczo schnięcie podkładu zależy od temperatury, wilgotności powietrza, szybkości wymiany powietrza oraz grubości podkładu. Przez pierwsze 2 dni płynny podkład należy chronić przed zbyt szybkim wysychaniem, spowodowanym przeciągami oraz przed mocnym nasłonecznieniem. Po tym czasie zaleca się pomieszczenia dostatecznie wietrzyć, tworząc przeciągi. Samo uchylenie okien może być nie wystarczające. Nie hamować procesu wysychania poprzez przykrywanie podkładu materiałami budow- lanymi. Aby uzyskać wymagany poziom wilgotności resztkowej (0,5%) w podkładach z ogrzewaniem podłogowym, konieczne jest przeprowadzenie procesu wygrzewania.

Metoda wygrzewania płynnych podkładów grzewczych

Proces wygrzewania można rozpocząć, po 7 dniach od dnia wykonania podkładu.

Wygrzewanie rozpocząć, ustawiając temperaturę zasilania na 25°C.

Po kolejnych trzech dniach podnieść temperaturę zasilania do temperatury maksymalnej, nie wyższej niż 55°C. Alternatywnie można również podnosić temperaturę o 5°C/dzień. Maksymalną temperaturę należy utrzymywać aż do wyschnięcia płynne- go podkładu anhydrytowego.

W przypadku stosowania ogrzewania podłogowego niskotemperaturowego, dla którego osiągnięcie maksymalnej temperatury wygrzewania 55 stopni z określonych powodów jest niewykonalne, jako maksymalną należy użyć temperaturę rekomendowaną przez producenta systemu. Należy się jednak liczyć z tym, że stosowanie niższej temperatury spowoduje wydłużenie procesu osuszania podkładu.

Po około 10-12 dniach grzania maksymalną temperaturą należy wykonać kontrolę wilgotności podkładu za pomocą folii budowlanej 0,5 m x 0,5 m. Folię przykleić do podkładu za pomocą taśmy samoprzylepnej, zwracając uwagę na szczelne połączenie krawędzi folii z podkładem. Po 12 godzinach odkleić folię. Jeżeli na folii od strony podkładu pojawi się zaroszenie, należy kontynuować wygrzewanie, jeżeli jest sucha można obniżyć temperaturę aż do osiągnięcia temperatury powierzchniowej podkładu na poziomie 15-18°C . Proces wygrzewania należy wykonywać przed ułożeniem posadzki.

UWAGA: test foliowy nie zastępuje badania wilgotności resztkowej CM.

Zapraszamy do kontaktu !

Odtwórz wideo

Oferujemy darmową wycenę !

Odtwórz wideo