Ogrzewanie na podczerwień

Ekologiczny i energooszczędny system ogrzewania Twojej przestrzeni

Najwyższa jakość świadczonych usług w zakresie doboru i montażu ogrzewania na podczerwień.

Czym jest ogrzewanie na podczerwień?

Promieniowanie podczerwone to metoda ogrzewania domu, mieszkania, biura, a nawet zabytkowego budynku, wykorzystująca fale elektromagnetyczne, których źródłem nie jest powietrze, jak w przypadku ogrzewania konwencjonalnego, a każdy przedmiot, czy osoba, posiadająca temperaturę wyższą, niż 0st. Dzięki ogrzewaniu na podczerwień ciepło odczuwalne jest natychmiast i właśnie dlatego system ten jest niezwykle oszczędny. Cała dostarczona  energia zostaje od razu wykorzystana, a ogrzewanie w momencie spełnia swoją funkcję.

Do montażu ogrzewania na podczerwień używa się folii, mat lub paneli grzewczych, których budowa nie jest skomplikowana, a promieniowanie powstaje praktycznie bez straty energii. W foliach grzewczych ciepło powstaje w wyniku oporu na paskach grafitowych, znajdujących się na płycie folii z tworzywa sztucznego. W matach z nagrzania przewodów umieszczonych na szklanych włóknach. Natomiast w przypadku paneli ciepło emitowane jest dzięki wytworzeniu fali, która ociepla każdą napotkaną powierzchnię. 

Gdzie stosujemy ogrzewanie na podczerwień?

Ogrzewanie na podczerwień ma mnóstwo zastosowań. Służy do ogrzewania domów, mieszkań, biur, budynków użyteczności publicznej, czy zabytkowych i nieocieplonych budynków, gdzie folie, maty lub panele montuje się na podłodze, suficie lub ścianach. Promieniowanie podczerwone jest także pomocne w rolnictwie, jako źródło ciepła w szklarni i pomieszczeniach gospodarskich. Montowane jest również w terrariach, przyczepach kempingowych i kamperach.

Zalety ogrzewania na podczerwień:

  • Oszczędność- Niski koszt montażu i brak konieczności serwisowania oraz wymiany elementów grzewczych,
  • Estetyka- elementy grzejne są niemal niewidoczne,
  • Energooszczędność- możliwość połączenia z panelami słonecznymi, co powoduje brak emisji spalin czy gazów cieplnych i praktycznie bezkosztowe ogrzewanie, 
  • Automatyzacja- możliwość regulacji temperatury w każdym pomieszczeniu poprzez aplikację lub termoregulatory,
  • Komfort- krótki czas nagrzewania instalacji i niemal natychmiastowy efekt cieplny,
  • Możliwości aranżacyjne- zamontowanie ogrzewania w przegrodach budowlanych (ścianach, sufitach lub w podłodze) powoduje oszczędność powierzchni, 
  • Jakość powietrza- znakomite wartości odpowiedniej wilgotności powietrza i jego jakości, 
  • Bez kurzu i roztoczy-idealne rozwiązanie dla alergików, dzięki minimalnym ruchom powietrza.

Chcesz wiedzieć, czy ogrzewanie na podczerwień sprawdzi się w Twojej nieruchomości?